Stanisław Piotrowicz włącza się do rozmów o Sądzie Najwyższym i KRS

Redakcja
02.11.2017 17:24
Stanisław Piotrowicz włącza się do rozmów o Sądzie Najwyższym i KRS
fot. East News

W piątek o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim spotkam się z Pawłem Muchą ws. prezydenckich projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym – powiedział dawno niewidziany poseł Stanisław Piotrowicz.

Zagłosuj

Uważasz, że Stanisław Piotrowicz powinien brać udział w dyskusji na temat sądów?

Liczba głosów:

Spotkanie, które zapowiedział Piotrowicz, będzie już drugim w tej sprawie. Poprzednie miało miejsce 26 października, gdzie poseł PiS w Kancelarii Prezydenta rozmawiał na temat oprawek zaproponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość do prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN. Stanisław Piotrowicz jest byłym członkiem PZPR, a w stanie wojennym pracował jako prokurator, za co otrzymał nawet odznaczenie od ówczesnych władz.

Były prokurator z PRL

Do tej pory prezydent odbył już cztery spotkania z prezesem PiS, podczas których rozmawiali o poprawkach do ustaw o sądach. W najbliższy piątek Paweł Mucha spotka się w tej sprawie ze Stanisławem Piotrowiczem.

Dwa weta prezydenta

W lipcu br. ku zaskoczeniu wszystkich Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw przegłosowanych wcześniej przez rząd PiS. Następnie 25 września prezydent przedstawił swoje propozycje w tym temacie.

Więcej szczegółów:

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/strz