Zamknij

Ciało noworodka lub płodu w zamrażarce. Nieoficjalnie: matką nastolatka

06.11.2022 16:23

Ciało noworodka lub płodu znaleziono w domu w miejscowości Stanowo koło Dzierzgonia w powiecie sztumskim. Sprawą zajmują się policja i prokuratura.

ciało noworodka w zamrażarce
fot. Damian Klamka /East News

Ciało noworodka lub płodu znaleziono w domu w miejscowości Stanowo. Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk powiedziała PAP w niedzielę, że ciało znaleziono w weekend.

- Na razie nie udzielamy w tej sprawie żadnych informacji. Więcej będzie wiadomo po wykonaniu sekcji zwłok - dodała.

Stanowo. Ciało noworodka lub płodu w zamrażarce

Radio Gdańsk podało, że ciało ukryte było w zamrażarce w domu w miejscowości Stanowo koło Dzierzgonia w powiecie sztumskim. Matką dziecka ma być 16-latka.

Według stacji, nastolatka źle się poczuła, co zaniepokoiło jej matkę. Lekarz zbadał dziewczynę i wówczas okazało się, że była w ciąży. Wtedy przyznała się i powiedziała, że niedawno urodziła lub poroniła. Miała też wskazać, gdzie pozostawiła ciało noworodka.

Prokuratura będzie musiała wyjaśnić, czy dziecko urodziło się żywe, a to dopiero będzie możliwe po wynikach sekcji zwłok.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Krzysztof Wójcik (PAP)