Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rodzina ocalona z płonącego mieszkania. Dziecko trafiło do szpitala

19.11.2018 17:21
xxx wiadomosci

Trzyosobowa rodzina, w tym półtoraroczne dziecko, została ewakuowana z płonącego mieszkania w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Nikt nie odniósł obrażeń, ale dziecko zostało prewencyjnie przewiezione do szpitala na szczegółowe badania.

Rodzina ocalona z płonącego mieszkania. Dziecko trafiło do szpitala fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w budynku jednorodzinnym w Starachowicach. W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, przebywała trzyosobowa rodzina – rodzice z półtorarocznym dzieckiem.

"Zaniepokojona kobieta wraz z dzieckiem wydostała się na balkon, a mężczyzna próbował ugasić pożar. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ewakuowali z mieszkania całą rodzinę i ugasili pożar" – powiedział PAP mł. bryg. Marcin Nyga z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Dodał, że w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

"Wszystkie trzy osoby zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego. Nie stwierdzono u nikogo objawów zatrucia dymem. Jednak półtoraroczny chłopczyk został prewencyjnie przewieziony do szpitala na szczegółowe badania" – zaznaczył Nyga.

"Nie było jakiś większych strat. Spaleniu uległa tylko wersalka. Po przewietrzeniu pomieszczeń rodzina mogła wrócić do mieszkania" – dodał strażak.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń