Zamknij

Rodzina ocalona z płonącego mieszkania. Dziecko trafiło do szpitala

Redakcja
19.11.2018 17:21
Rodzina ocalona z płonącego mieszkania. Dziecko trafiło do szpitala
fot. Shutterstock

Trzyosobowa rodzina, w tym półtoraroczne dziecko, została ewakuowana z płonącego mieszkania w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Nikt nie odniósł obrażeń, ale dziecko zostało prewencyjnie przewiezione do szpitala na szczegółowe badania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w budynku jednorodzinnym w Starachowicach. W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, przebywała trzyosobowa rodzina – rodzice z półtorarocznym dzieckiem.

Zobacz także

"Zaniepokojona kobieta wraz z dzieckiem wydostała się na balkon, a mężczyzna próbował ugasić pożar. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ewakuowali z mieszkania całą rodzinę i ugasili pożar" – powiedział PAP mł. bryg. Marcin Nyga z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Dodał, że w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

"Wszystkie trzy osoby zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego. Nie stwierdzono u nikogo objawów zatrucia dymem. Jednak półtoraroczny chłopczyk został prewencyjnie przewieziony do szpitala na szczegółowe badania" – zaznaczył Nyga.

"Nie było jakiś większych strat. Spaleniu uległa tylko wersalka. Po przewietrzeniu pomieszczeń rodzina mogła wrócić do mieszkania" – dodał strażak.

RadioZET.pl/PAP/BM