Zamknij

Zmarli zakażeni koronawirusem rodzice 12-latka. Nie byli zaszczepieni

17.01.2022 09:13
Karetka
fot. Damian Klamka/East News

W Starachowicach zmarli zakażeni koronawirusem rodzice 12-latka. Oboje nie byli zaszczepieni. Chłopiec najpierw znalazł w domu martwego ojca. Matka trafiła do szpitala, ale lekarze dawali kobiecie 10-20 proc. szans na przeżycie. 

O rodzinnym dramacie w Starachowicach w województwie świętokrzyskim pisaliśmy na początku stycznia. 12-latek znalazł martwego ojca w domu. Okazało się, że mężczyzna był zakażony koronawirusem. Do szpitala w ciężkim stanie trafiła matka chłopca, u której również potwierdzono COVID-19.

Starachowice. Zmarli zakażeni koronawirusem rodzice 12-latka

Prof. Mirosław Czuczwar, kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie informował, że u kobiety stwierdzono całkowitą niewydolność oddechową. Lekarze dawali pacjentce 10-20 proc. szans na przeżycie. Jak ustalił portal echodnia.eu, życia 50-latki nie udało się uratować. 

Rodzice 12-latka nie byli zaszczepieni przeciw koronawirusowi i zdecydowali się na samodzielne leczenie w domu. Chłopcem opiekuje się najbliższa rodzina. Pogrzeb małżeństwa odbędzie się 22 stycznia na Cmentarzu Komunalnym w Starachowicach.

W Polsce w pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest ponad 21,4 mln osób. Dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło blisko 8,4 mln Polaków. Od początku pandemii zmarło 102 309 osób. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/echodnia.eu

C