Zamknij

Tragedia na przystanku. Autobus wjechał w 77-latkę

21.05.2019 18:15
Tragedia na przystanku. Autobus wjechał w 77-latkę
fot. Policja

Tragedia w Starogardzie Gdańskim. Piesza została potrącona przez ruszający z przystanku autobus. Obrażenia jakich doznała 77-letnia kobieta okazały się śmiertelne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragicznego zdarzenia doszło w zatoczce przy przystanku na Al. Armii Krajowej w Starogardzie Gdańskim. Jak wstępnie ustalili śledczy, kierowca autobusu włączając się do ruchu potrącił kobietę, która przechodziła na drugą stronę ulicy w niedozwolonym miejscu.

Kobieta z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować życia 77-latki. 

379-126587
fot. Policja

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy. Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację procesową oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

Zobacz także

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

RadioZET.pl/Policja