Podali się za pracowników wodociągów. Ukradli 11 tys. zł

Redakcja
27.09.2018 16:43
Podali się za pracowników wodociągów. Ukradli 11 tys. zł
fot. Shutterstock

11 tys. zł ukradło starszemu małżeństwu dwoje złodziei, którzy podali się za pracowników wodociągów, więc zostali wpuszczeni do mieszkania pokrzywdzonych. Gdy seniorzy okręcali kurki z wodą w kuchni i łazience, złodzieje plądrowali szafki.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała w czwartek rzecznik koszalińskiej policji Monika Kosiec, starsze małżeństwo zostało okradzione w środę metodą "na pracownika wodociągów".

Zobacz także

Jak dodała, z relacji pokrzywdzonych wynika, że do ich mieszkania zapukała kobieta, która była w towarzystwie mężczyzny. Podali się za pracowników wodociągów, którzy przyszli, by sprawdzić wodomierze i przekazać nadpłatę za zużycie wody. Miało to być 65 zł, ale oszuści mieli banknot 100-złotowy. Seniorka, by wydać resztę, nieopatrznie wskazała złodziejom, gdzie z mężem trzymają gotówkę. Ci, mając już tę wiedzę, poprosili seniorów, by odkręcili kurki z wodą w kuchni i łazience. Gdy małżeństwo wyszło z pokoju, złodzieje splądrowali szafki i ukradli pokrzywdzonym wszystkie oszczędności – 11 tys. zł.

Zobacz także

Policja apeluje do osób starszych, by nie wpuszczały obcych do mieszkania, szczególnie, gdy inni domownicy są nieobecni. Rzecznik koszalińskich wodociągów Robert Grabowski informuje zaś, że pracownicy miejskiej spółki mają legitymacje służbowe ze zdjęciem, nie pobierają należności za wodę i ścieki oraz nie wypłacają nadpłat za zużycie mediów.

RadioZET.pl/PAP/BM