Zamknij

Stefan W. miał planować "spektakularne przestępstwo" w Warszawie. Ziobro: mamy jego bilet lotniczy

Redakcja
18.01.2019 20:16

Z ustaleń śledztwa wynika, że Stefan W. miał planować spektakularne przestępstwo w Warszawie. Ustalenia pozwalały nam stwierdzić, że był on w Warszawie, mamy m.in. jego bilet lotniczy- powiedział w piątek w programie "Gość wiadomości" minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Stefan W. miał planować "spektakularne przestępstwo" w Warszawie. Ziobro: mamy jego bilet lotniczy
fot. MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z ustaleń śledztwa, które jest prowadzone bardzo intensywnie wynika m.in. że miał on (Stefan W.) planować spektakularne przestępstwo, napad w Warszawie. Inne ustalenia wskazują, że to przestępstwo, które planował, miało być głośne, spowodować, że będzie o nim bardzo głośno i rzeczywiście ustalenia też pozwalały nam stwierdzić już dzisiaj ponad wszelką wątpliwość, że był w Warszawie, mamy m.in. bilet lotniczy, który potwierdza jego przybycie do Warszawy - powiedział Ziobro.

Zobacz także

"Rozważał wkroczenie na teren Pałacu Prezydenckiego"

- Natomiast sam w swojej relacji wskazywał, że będąc w Warszawie udał się m.in. pod Pałac Prezydencki i że rozważał wkroczenie na teren Pałacu Prezydenckiego czy miał taki zamysł. Obowiązkiem prokuratury jest weryfikować każde słowo podejrzanego, jak i wszystkie inne dowody, które zostały zebrane w śledztwie i dlatego badamy każdą możliwą wersję wydarzeń, ale nie oznacza to, że prezydent był w jakikolwiek sposób zagrożony - dodał.

RadioZET/PAP/JZ