Zamknij

Stocznia w Gdyni wybuduje nietypowy obiekt. Kontrakt podpisany

Redakcja
16.10.2017 17:58
Stocznia w Gdyni wybuduje nietypowy obiekt. Kontrakt podpisany
fot. East News

Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni będzie budować jednostkę ratowniczą dla okrętów podwodnych – zapowiedziano w poniedziałek. Wiadomość o budowie nietypowej jednostki została potwierdzona na konferencji w Kołobrzegu.

Zagłosuj

Które miasto podoba ci się najbardziej?

Liczba głosów:

Stoczniowcy mają zapewnioną pracę na najbliższe miesiące. – Jako stocznie z grupy Polskiej Grupy Zbrojeniowej przystępujemy do realizacji dużego zamówienia dla Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polskiej, który będziemy realizować w Gdyni – powiedział Konrad Konefał, członek zarządu MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, zarządzającego funduszem Mars podczas konferencji prasowej w Kołobrzegu.

Nietypowa jednostka

W potwierdzonych już planach jest zbudowanie nowoczesnej jednostki. – Program Orka będzie realizowany i okręty podwodne potrzebują zabezpieczenia w statek ratowniczy. Jednostka będzie posiadała specjalny system nurkowy, dekompresyjny, służący ratowaniu załóg z okrętów podwodnych – wyjaśniał Konefał.

Kontrakt podpisany

Projekt budowy jednostki ratowniczej będzie przebiegać z około półrocznym odstępem czasu w stosunku do budowy promu dla PŻB przez Morską Stocznię Remontową Gryfia w Szczecinie. – Jest to zgodne ze strategią rozwoju naszej grupy stoczniowej, strategią dywersyfikacji, zgodnie z którą duże jednostki planujemy budować w Szczecinie, natomiast w Gdyni chcemy ulokować docelowo produkcję jednostek mniejszych, ale wysokospecjalistycznych. Sądzimy, że oba te segmenty będą generować porównywalne przychody i zyski, a dzięki specjalizacji zakładów produkcyjnych, osiągniemy wyższą efektywność – mówił prezes.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz