Zamknij

Policja przejęła ogromną ilość marihuany. Narkotyki są warte ponad milion złotych [WIDEO]

Redakcja
10.05.2018 07:11
Zatrzymany
fot. Policja

Nawet 50 tys. porcji marihuany o wartości ponad miliona złotych przejęli stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową - dowiedziała się PAP. W tej sprawie policja zatrzymała 55-letniego Mirosława Z. Mężczyzna został aresztowany.

Mirosław Z. został zatrzymany w siłowni w powiecie grodziskim. W jego mieszkaniu policja na balkonie znalazła cztery pudła, w których schowane były worki z roślinnym suszem. Miały trafić do kolejnych kupców, a następnie na warszawski rynek.

Marihuana za ponad milion złotych

Zagłosuj

Czy narkotyki powinny być legalne?

Liczba głosów:

Śledczy zabezpieczyli ponad 25,5 kg marihuany.

- Z takiej ilości tego narkotyku można przygotować nawet 50 tys. porcji handlowych o rynkowej wartości ponad miliona złotych - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji kom. Sylwester Marczak.
W Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie mężczyzna usłyszał zarzuty.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

Ile więzienia za handel narkotykami?

- 55-latek jest podejrzany o udział w obrocie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 12 lat więzienia - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Mężczyzna został aresztowany przez sąd.

W działaniach policyjnych wzięli także udział funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw, samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Warszawie oraz CBŚP z Kielc.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal