Zamknij

Zamaskowani napastnicy zaatakowali Strajk Kobiet. Uderzyli kobietę i użyli gazu

29.10.2020 06:49
Protest we Wrocławiu
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Kilkudziesięciu zamaskowanych mężczyzn zaatakowało Strajk Kobiet we Wrocławiu. W sieci pojawił się filmy i zdjęcia, na których widać, jak napastnik podbiega do jednej z kobiet, uderza ją ze znaczną siłą i powala na ziemię. Według świadków zdarzenia, agresorzy mieli też gaz, którego użyli wobec protestujących.

Strajk Kobiet we Wrocławiu został zaatakowany przez grupę zamaskowanych napastników. Przy zbiegu ulic Krupnicza i Kazimierza Wielkiego grupa około 40 zamaskowanych mężczyzn napadła na protestujące kobiety. W sieci pojawiły się filmy i zdjęcia ze zdarzenia.

Zobacz także

"Atak ok. 40 mężczyzn odzianych w czarne kurtki na marsz. Ostatnie zdjęcie to patrol policji ochraniający lokalne wrocławskie biuro PiS, której niestety nie było w miejscu ataku" - napisał na Facebooku fotograf Piotr Hulewicz.

Zobacz także

Na fotografiach zamieszczonych w mediach społecznościowych widać moment powalenia kobiety przez jednego z napastników. Inne ataki na protestujących zarejestrowano na nagraniach, które także znalazły się w sieci.

Zamaskowani mężczyźni napadli na Strajk Kobiet we Wrocławiu

Krzysztof Marcjan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji poinformował, że policja otrzymała kilka zgłoszeń o napaściach podczas środowych protestów.

"Za każdym razem policjanci udawali się we wskazane miejsca. Wylegitymowano do tej pory kilkanaście osób" - powiedział policjant. Dodał, że na policję nie zgłosił się na razie nikt z poszkodowanych.

Zobacz także

Według relacji na portalach społecznościowych przekazywanych przez uczestników manifestacji, protestujący zostali zaatakowani w kilku miejscach przez zamaskowanych mężczyzn. Do takich zdarzeń, według tych relacji, miało dojść właśnie m.in. w okolicach placu Społecznego i wspomnianego wyżej skrzyżowania ulic Krupniczej i Kazimierza Wielkiego. Świadczą o tym filmy nakręcone przez uczestników protestów.

Zobacz także

Na jednym z nich, opublikowanym w internecie, widać jak mężczyzna podbiega do kobiety i uderza ją ze znaczną siłą, popychając na jezdnię. Kobieta upada na ulicę. Na innym filmie widać grupę kilkunastu agresywnych mężczyzn, którzy - według komentarza nagrywającego film - użyli gazu łzawiącego wobec uczestników protestów.

W środę we Wrocławiu w protestach wzięły udział tysiące ludzi. Manifestanci przemaszerowali ulicami ścisłego centrum Wrocławia. W proteście brali udział też motocykliści i rowerzyści.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Radiozet.pl/PAP/Twitter/Facebook