TVP wytyka lekarzom kanapki z kawiorem i wyjazdy zagraniczne

Redakcja
16.10.2017 12:18
TVP wytyka lekarzom kanapki z kawiorem i wyjazdy zagraniczne
fot. Screen

W sieci od kilku dni trwa debata nad głośnym artykułem dotyczącym strajku rezydentów opublikowanym na portalu TVP Info. Autor prześwietlił prywatne profile rezydentów i zarzucił im, że jadają kanapki z kawiorem oraz wyjeżdżają w podróże zagraniczne. Teraz poniósł konsekwencje. 

Autor artykułu „Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem” Ziemowit Kossakowski został zawieszony w prawach pracownika TVP Info. O tej decyzji poinformował redaktor naczelny serwisu Samuel Pereira. Szef portalu przeprosił też jedną z "bohaterek" artykułu Katarzynę Pikulską. 

Tekst w sposób rażący obmawia strajkujących lekarzy rezydentów. Autor stara się udowodnić, że lekarze walczą o podwyżki swoich pensji, mimo że stać ich na kanapki z kawiorem (sic!) oraz zagraniczne podróże. 

Wyjazdy zagraniczne TVP Info wytknęła m.in. Katarzynie Pikulskiej. Zdjęcia i przykłady, jakie przywołano w artykule, dotyczyły jej misji humanitarnej w Kurdystanie. Co ciekawe, sama TVP wiele miesięcy wcześniej relacjonowało jej wyjazd. 

RadioZET.pl/KM