Zamknij

Matury nadal zagrożone? Komitet Strajkowy podjął decyzję

23.04.2019 17:29
Strajk nauczycieli – ile potrwa?
fot. PAP/Marcin Obara

Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy poinformował we wtorek, że podjął decyzję o klasyfikacji uczniów. Czy to początek końca strajku? Nauczyciele podkreślają, że nie.

Strajk nauczycieli trwa już szesnasty dzień. Związkowcy zapowiadają, że zamierzają trwać w proteście. Niepokoje rosną zwłaszcza w związku ze zbliżającymi się maturami i klasyfikacją uczniów. To właśnie w tej sprawie we wtorek zapadła ważna decyzja. Podczas konferencji prasowej Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy podkreślił, że choć strajk nauczycieli trwa, postanowiono klasyfikować uczniów.

Po raz kolejny rząd polski nie zdał egzaminu. Zdaliśmy go my, nauczyciele, podejmując decyzję o tym, że klasyfikujemy uczniów.

- Jesteśmy niepartyjni i chcemy pozostać niepartyjni. Chcemy przy tym upomnieć się o polskiego ucznia, który kolejny dzień nie ma edukacji – mówili członkowie Komitetu i zaapelowali do dyrektorów szkół, żeby zbierali rady pedagogiczne i przeprowadzili klasyfikację uczniów. Po wszystkim mieliby wrócić do strajku.

Zobacz także

Co na to ZNP? „Jeżeli taka jest decyzja strajkujących nauczycieli to na pewno weźmiemy taką opinię pod uwagę” - skomentował szef ZNP Sławomir Broniarz.

Strajk nauczycieli – ile potrwa?

Strajk nauczycieli trwa już szesnasty dzień. Sławomir Broniarz mówi otwarcie, że jest „za” kontynuowaniem strajku w obecnej formie, ale decyzję podejmie zarząd. Obrady w tej sprawie rozpoczną się jeszcze we wtorek. Nie wiadomo jednak, czy ostateczna decyzja zapadnie jeszcze tego samego dnia.

Wcześniej przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej obyła się manifestacja nauczycieli i pracowników oświaty. "Nasz postulat płacowy jest niezmienny, oczekujemy stanowiska rządu" - mówił Sławomir Broniarz. 

RadioZET.pl