Dawid Podsiadło wspiera strajk nauczycieli. Dodał emocjonalny wpis

08.04.2019 21:16
Dawid Podsiadło
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek o godzinie 8. Według ZNP zamiar udziału w strajku zadeklarowało blisko 80 proc. placówek z całej Polski. Wsparcie dla nauczycieli wyrazili m.in polscy artyści. Wśród nich Dawid Podsiadło.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dawid Podsiadło urodził się i wychował w Dąbrowie Górniczej, gdzie uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego. Polski piosenkarz oraz autor tekstów - jak sam zauważa, ponad połowę dotychczasowego życia spędził pod opieką nauczycieli w klasach i szkołach. 

Podsiadło w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych postanowił podzielić się swoimi wrażeniami na temat strajku nauczycieli. Jego post wywołał spore zainteresowanie wśród internautów oraz pedagogów, którzy podziękowali artyście za słowa wsparcia. 

Prosta matematyka pokazuje, że przez ponad połowę mojego dotychczasowego życia przez 5 dni w tygodniu spędzałem większość dnia pod opieką nauczycieli w klasach i szkołach, które zaraz po moim rodzinnym domu były dla mnie najważniejszym miejscem, w którym zdobywałem wiedzę o życiu. To dzięki ludziom, których spotkałem w szkole w dużej mierze zawdzięczam swoją życiową drogę i jej kształt. Jak ktoś mnie dobrze zna to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego, gdy pytają mnie czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam - całym sercem

Dawid Podsiadło

Głos ws. strajku zabrała również Anja Rubik. Polska top modelka opublikowała na Instagramie post, w którym wyraziła swoje poparcie dla nauczycieli. Nie spodziewała się chyba aż takiej burzy w komentarzach internautów. W komentarzach pod postem zawrzało. Oczywiście, nie zabrakło głosów wspierających nauczycieli, ale również i krytycznych. Komentujący podkreślali, że strajk jest zupełnie niepotrzebny. 

Zobacz także

Strajk nauczycieli 

W niedzielę wieczorem w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli strony rządowej i central związkowych poświęcone sytuacji w oświacie. Po zakończeniu rozmów strony poinformowały, że NSZZ "Solidarność" przyjęła propozycję rządu, a Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych ją odrzuciły. Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz oświadczył, że rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum Związków Zawodowych

Termin protestu zbiega się z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny, 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasisty, a 6 maja mają rozpocząć się matury.

RadioZET.pl/Facebook