Zamknij

''1000 plus'' dla nauczycieli? Grzegorz Schetyna składa obietnicę

Dominik Gołdyn
18.03.2019 18:26
Grzegorz Schetyna
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

''1000 plus'' dla nauczycieli od Grzegorza Schetyny? - My po wyborach znajdziemy w budżecie pieniądze na 1000 zł brutto podwyżki - powiedział w poniedziałek lider PO. Podkreślił, że popiera akcje protestacyjną nauczycieli. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poparcie dla akcji protestacyjnej lider PO wyraził na Twitterze.

"PiS wydaje z budżetu miliardy na propagandę partyjną. My po wyborach znajdziemy w budżecie pieniądze na 1000 zł brutto podwyżki dla nauczycieli. Proszę jednocześnie związki zawodowe i samorządy, by protest jak najmniej dotknął uczniów" - napisał Schetyna.

Do wpisu załączył nagranie, w którym również zapowiedział podwyżki dla nauczycieli po jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu. - Po wyborach październikowych zrealizujemy oczekiwania środowiska nauczycielskiego i znajdą się pieniądze na podwyżkę dla nich, to jest tysiąc złotych brutto dla każdego nauczyciela - podkreślił Schetyna.

- Będziemy pamiętać o zobowiązaniach, będziemy pamiętać o polskiej szkole, będziemy pamiętać o nauczycielach. Zrobimy to w październiku 2019 roku - zapewnił szef Platformy.

Zdaniem Schetyny rząd PiS "nie chce słuchać środowiska", "nie chce pomóc polskiej szkole" i "nie ma pieniędzy dla nauczycieli".

- Przed wyborami europejskimi słyszymy, że politycy PiS uciekają do Brukseli, że trwa ''akcja ewakuacja'', w której uczestniczy minister edukacji - zaznaczył szef PO. Nawiązał w ten sposób do zapowiadanego startu szefowej MEN Anny Zalewskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zalewska kandydować będzie jako "jedynka" PiS z okręgu nr 12 Dolnośląskie-Opole.

Zobacz także

Strajk nauczycieli 

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Potrwa do 25 marca. Odbywa się we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi w ramach sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł.

Jeśli taka będzie wola większości wyrażona w referendum, strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia.

RadioZET.pl/PAP/DG