Łódź powołuje sztab kryzysowy. Chodzi o „bezpieczeństwo dzieci”

Joanna Śpiechowicz
13.03.2019 23:40
Łódź powołuje sztab kryzysowy. Chodzi o „bezpieczeństwo dzieci”
fot. P.KAMIONKA/REPORTER/East News

Władze Łodzi powołały w środę sztab kryzysowy. Ma pracować nad zapewnieniem opieki dla uczniów i przedszkolaków podczas zapowiadanego na kwiecień przez ZNP strajku nauczycieli i pracowników oświaty. Nauczyciele domagają się m.in. podwyżek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Powołamy zespół kryzysowy, który zajmie się opracowaniem alternatywnych działań tak, by od 8 kwietnia zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w placówkach edukacyjnych i aby 10 kwietnia i w kolejnych dniach mogły się odbyć egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów - poinformował wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela na konferencji w środę.

Jak dodał, w skład zespołu wejdą przedstawiciele kilku wydziałów Urzędu Miasta Łodzi: edukacji, kultury, zarządzania kryzysowego, sportu, a także biura prawnego magistratu i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zobacz także

Decyzją ZNP od 5 marca do 25 marca w szkołach trwa referendum strajkowe. Jeśli pracownicy wyrażą taką wolę, strajk rozpocznie się 8 kwietnia. Oznacza to, że jego termin może zbiec się z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny a 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasisty. 6 maja mają zaś rozpocząć się matury.

Zobacz także

Wstępnie władze Łodzi zastanawiają się, czy pracownicy miejskich instytucji kultury i sportowych mogliby pomagać w organizacji egzaminów - m.in. w tej sprawie ma wypowiedzieć się sztab kryzysowy.

O tym, że MEN pracuje nad tym, by egzaminy w szkołach odbyły się bez zakłóceń zapewniała w środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

RadioZET.pl/PAP/JŚ