Zamknij

Nauczyciel przebrał się za krowę i… muczał. Nagranie podbija sieć

13.04.2019 11:16
Nauczyciel przebrał się za krowę i… muczał. Nagranie podbija sieć
fot. Twitter

W całej Polsce trwa bezterminowy strajk nauczycieli. Szef ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że związkowcy nie zamierzają się poddawać, a strajk będzie kontynuowany. Tymczasem do sieci trafiają kolejne, oryginalne formy zwrócenia uwagi na problem zbyt niskich zarobków w oświacie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Strajkujący nauczyciele niemal każdego dnia publikują w sieci materiały wideo, na których śpiewają i grają, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na swoje postulaty płacowe.

W sieci pojawiło się kolejne nagranie, na którym widzimy nauczyciela przebranego za… krowę. W trakcie, gdy inni strajkujący śpiewali swoją wersję popularnego utworu, przebrany za krowę nauczyciel chodził po sali i muczał.

Następnie dołączył on do pozostałych i śpiewał z nimi kolejne zwrotki piosenki.

Zobacz także

Strój krowy to nawiązanie do głośnego postulatu PiS - 500 plus na każdą krowę i 100 zł na tucznika, ogłoszonego na jednej z ostatnich konwencji partii.

Strajk nauczycieli będzie kontynuowany

Szef ZNP Sławomir Broniarz potwierdził, że strajk będzie kontynuowany. „Prezydium ZNP postanowiło kontynuować strajk i wystąpić do Prezesa Rady Ministrów o natychmiastowe podjęcie rozmów z udziałem mediatora zewnętrznego” – podkreślił.

Zobacz także

Pytany o to, czy matury są zagrożone w związku ze strajkiem nauczycieli, odparł: „Moim zdaniem tak”.

RadioZET.pl