Tak uczniowie wspierają nauczycieli. „Nie czujemy się pokrzywdzeni”

11.04.2019 15:54
VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni (na zdjęciu od lewej Jakub, Maja, Igor)
fot. VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni (na zdjęciu od lewej Jakub, Maja, Igor)

Trwa czwarty dzień strajku nauczycieli i drugi egzaminów gimnazjalnych. Podczas gdy część komentujących krytycznie wypowiada się pod adresem strajkujących pracowników oświaty, inni wyrażają swoje wsparcie – wśród nich jest wielu uczniów.

Drugoklasiści z VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni przeprowadzili spontaniczną akcję pod bramą swojej szkoły. „Postanowiliśmy wesprzeć nauczycieli w walce o wyższe płace oraz zapewnić, że nie czujemy się strajkiem pokrzywdzeni” – mówią nam Jakub, Maja, Igor (na zdjęciu powyżej).

Chcemy, żeby nasi nauczyciele za pracę, w którą wkładają dużo uwagi, starań i czasu otrzymywali godne wynagrodzenie.

Nastolatkowie, w ramach ogólnopolskiej „Akcji kreda”, narysowali na placu przed budynkiem ogromny napis „WspieramyNauczycieli” – „tak, żeby zgromadzeni w bibliotece nauczyciele mieli na niego dobry widok przez okno” – mówią. Reakcje były tak pozytywne, że w mediach społecznościowych, zachęcają teraz swoich kolegów do podobnych inicjatyw.

W „akcję kreda” włączyli się też uczniowie innych polskich placówek. Przed szkolnymi bramami z każdym dniem pojawiają się kolejne wyrazy wsparcia namalowane kolorową kredą.

 

strajk-nauczycieli-szczecin

„Akcja kreda” przed SP10 w Szczecinie

‧ fot. czytelnik Mateusz

We wtorek swoje poparcie dla nauczycieli młodzież manifestowała przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. „Mamy dość skostniałego systemu edukacji. [...] Nasz pierwszy cel to demonstracja solidarności z nauczycielami. Chcemy pokazać, że młodzież nie jest obojętna i że nie będziemy biernie przyglądać się temu, co dzieje się z naszymi szkołami” – mówili.

Zobacz także

RadioZET.pl