„Politycy do tablicy!” Uczniowie manifestują przed MEN

09.04.2019 13:11
„Politycy do tablicy!” Uczniowie manifestują przed MEN
fot. PAP/Jakub Kamiński

„Nauczyciel – mój bohater”, „Nauczyciele, jesteśmy z wami” czy „Politycy do tablicy” – to hasła, jakie pojawiają się na transparentach kilkudziesięciu uczniów, którzy w drugim dniu strajku zebrali się przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. W ten sposób chcą okazać pracownikom oświaty swoje wsparcie. Ale pod MEN przyszli też ze swoimi postulatami.

Uczniowie, którzy popierają strajkujących od poniedziałku nauczycieli, zebrali się w samo południe przed gmachem resortu. Młodzi ludzie chcą pokazać, że doceniają pracę pedagogów.

Mamy dość skostniałego systemu edukacji. [...] Nasz pierwszy cel to demonstracja solidarności z nauczycielami. Chcemy pokazać, że młodzież nie jest obojętna i że nie będziemy biernie przyglądać się temu, co dzieje się z naszymi szkołami.

mówią organizatorzy manifestacji

Ale uczniowie przyszli pod MEN również ze swoimi postulatami. Jak relacjonuje reporter Radia ZET Jacek Czarnecki, młodzi ludzie chcą między innymi większego wpływu na to, co dzieje się w szkole i większej autonomii samorządu uczniowskiego. Ich manifestacja ma potrwać do godz. 16.

mid-19409126
fot. PAP/Jakub Kamiński

Strajk nauczycieli. Ile szkół bierze w nim udział?

Szef ZNP Sławomir Broniarz poinformował we wtorek, że w strajku uczestniczy ponad 74 proc. placówek publicznych w całej Polsce. Na 20 403 szkół i przedszkoli strajk podjęło 15 179 placówek.

Zobacz także

RadioZET.pl