Zamknij

Strajk nauczycieli trwa, a uczniowie z gminy Rytel...sadzą drzewa

Redakcja
08.04.2019 11:53
Strajk nauczycieli trwa, a uczniowie z gminy Rytel...sadzą drzewa
fot. RadioZET/Maciej Bąk/Twitter

Młodzież z gminy Rytel – którą spustoszyły ubiegłoroczne nawałnice Borów Tucholskich – w trakcie strajku nauczycieli postanowiła zająć się… sadzeniem drzewek w miejsce straconego lasu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W dniu rozpoczynającym ogólnopolski strajk nauczycieli, w Młynkach koło Rytla od rana trwają prace sadownicze – młodzież szkolna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie sadzi drzewa w miejsce lasów zniszczonych przez zeszłoroczne nawałnice. To pomysł chojnickiego starosty, który chciał dać uczniom szansę na kreatywne spędzenie czasu podczas protestu belfrów.

Możesz śledzić przebieg strajku nauczycieli na RadioZET.pl - zobacz naszą RELACJĘ NA ŻYWO

W leśnictwie Młynki pracuje obecnie kilkanaście osób. Plan pracy wygląda tak, że każdego dnia ma tu przyjeżdżać grupa z innej szkoły. Leśnicy szacują, że jeśli strajk nauczycieli potrwa do końca tygodnia, przewinie się tu nawet setka uczniów. Warto podkreślić, że są to uczniowie techników – ale nie leśnych, ani też ogrodniczych…

Zobacz także

Las pamiątką ze strajku nauczycieli

Za 20 lat, kiedy z dzisiejszych sadzonek wyrosną drzewa, uczniowie będą mogli wspominać las jako pamiątkę ze strajku.

Zobacz także

– Była to wielka katastrofa, dlatego teraz właśnie chcemy pomóc i posadzić ten las z własnej woli – mówiła w rozmowie z Radiem ZET jedna z uczennic.

– Jeżeli ta młodzież dzisiaj posadzi chociaż 100 sadzonek, 100 sztuk, to oni będą mieli do tych drzewek szacunek. Że to oni – po klęsce stulecia – odnowili kawałek (lasu. Red.) – podkreślał z kolei Mariusz Brunka z Nadleśnictwa Rytel.

RadioZET