Sztab kryzysowy w Warszawie. Trzaskowski: Musimy się przygotować

Redakcja
06.03.2019 14:32
Sztab kryzysowy w Warszawie. Trzaskowski: Musimy się przygotować
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Stołeczne władze powołały w środę sztab kryzysowy. To reakcja na zapowiadany strajk nauczycieli. „Warszawa musi być gotowa” – mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Strajk nauczycieli – zgodnie z zapowiedziami Związku Nauczycielstwa Polskiego – ma zacząć się 8 kwietnia, czyli tuż przed egzaminami gimnazjalnymi. Nie wiadomo, kiedy się zakończy.

W stolicy strajk może dotknąć 80 proc. szkół. To ponad 200 tys. uczniów. „Popieramy ten protest, ale musimy się na niego przygotować” – mówią władze Warszawy, które już rozpoczęły rozmowy z nauczycielami. Dlatego w środę powołano sztab kryzysowy.

Zobacz także

Sztab kryzysowy ma opracować wszelkie scenariusze działania na te dni, w których nauczyciele będą strajkować. „Działamy w warunkach kryzysowych. Nie może być tak, że dzieci będą bez opieki, że będą głodne. W związku z tym zrobimy wszystko, żeby zorganizować dyżury” – mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

Zagłosuj

Popierasz strajk nauczycieli?

Liczba głosów:

Zobacz także

„Wszystkim nam zależy na tym samym. Rozumiejąc postulaty nauczycieli, chcemy zadbać o to, żeby dzieci miały zapewnioną opiekę” – dodaje Trzaskowski. 

Tymczasem w szkołach w całym kraju trwają referenda strajkowe. Do 25 marca nauczyciele zdecydują, czy rozpocząć protest.

Zobacz także

RadioZET.pl/MaS/MK