Zamknij

Wpłacili ponad 100 tysięcy zł z 500 plus na Fundusz strajkowy. „Nauczyciele, nie poddawajcie się”

12.04.2019 13:47
Wpłacili ponad 100 tysięcy zł z 500 plus na Fundusz strajkowy. „Nauczyciele, nie poddawajcie się”
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/East news

Niezwykle szlachetny i wzruszający gest Pauli i Marcina Boruszewskich, współtwórców platformy Zwolnieni z Teorii. Małżeństwo postanowiło przekazać 108 tysięcy złotych – równowartość świadczenia 500 plus przez 18 lat – na Fundusz strajkowy nauczycieli.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Dokładnie tyle w sumie w ciągu 18 lat dostaniemy od rządu w ramach 500+ na wsparcie rozwoju naszej drugiej córki” – napisała w piątek na Facebooku Paula Boruszewska.

„Nie wyobrażamy sobie lepszej inwestycji niż wsparcie nauczycieli”

„108 000 zł. Tyle dzisiaj, razem z  Marcin Bruszewski, wpłaciliśmy na fundusz strajkowy nauczycieli. Dokładnie tyle w sumie w ciągu 18 lat dostaniemy od rządu w ramach 500+ na wsparcie rozwoju naszej drugiej córki. Zdecydowaliśmy się przeznaczyć te 108 000 zł na fundusz, ponieważ nie wyobrażamy sobie lepszej inwestycji w przyszłość naszych córek, niż wsparcie nauczycieli, od których zależy edukacja na miarę potrzeb XXI wieku” (pisownia oryginalna – red.) – oznajmiła szefowa start-upu Social Wolves.

Zobacz także

„Nauczyciele, nie poddawajcie się”

„Drodzy Nauczyciele, nie poddawajcie się, jesteśmy z Wami!” – zaapelowało małżeństwo, dołączając do wzruszającego wpisu zdjęcie całej rodziny w komplecie.

Małżeństwo prowadzi start-up Social Wolves, który stworzył platformę edukacyjną Zwolnieni z Teorii – podaje portal money.pl. Ich firma pojawiła się na liście Forbes 30 Under 30 Europe, który wyszczególniał najbardziej innowacyjne i najważniejsze inicjatywy społeczne w Europie.

Zobacz także

RadioZET/Facebook./money.pl