Strajk pracowników PLL LOT 1 maja? Jest oficjalny komunikat. Wszystko jasne

Redakcja
30.04.2018 19:41
Samolot LOT
fot. Archiwum RadioZET.pl

Setki pasażerów mających wylot z Warszawy 1 maja obawiają się o to, czy uda im się bez problemu wylecieć. Tymczasem według najnowszych informacji z godzin wieczornych poniedziałku 30 kwietnia, planowany strajk został wstrzymany. Odbyć ma się tylko pikieta przed siedzibą LOT.

Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami,we wtorek 1 maja o godz. 6 rano przy siedzibie LOT w Warszawie zorganizowana zostanie pikieta protestacyjna. Poinformował o tym w poniedziałek przewodniczący związku zawodowego pilotów komunikacyjnych w PLL LOT Adam Rzeszot, dodając, że strajk został wstrzymany.

Strajk LOT wstrzymany

Rzeszot poinformował na konferencji prasowej, że połączone nadzwyczajne walne zebranie związków zawodowych w PLL LOT podjęło uchwałę, o "objęciu ochroną osób będących na umowach cywilnoprawnych oraz o podjęciu natychmiastowego strajku w przypadku szykan prezesa Milczarskiego (Rafała – red.) wobec pracowników LOT SA".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

1 maja strajk LOT?

Jak ocenił, dotychczasowe działania szefa LOT "były prowadzone w złej wierze, a negocjacje miały charakter pozorowany". Związkowiec dodał, że piątkowe orzeczenie Sądu Okręgowego w Warszawie uznaje za "nieprawomocne, bezprawne i nieobowiązujące związki zawodowe do powstrzymania się od strajku".

Tak wyglądały wcześniejsze ustalenia:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz