Zamknij

Co ze strajkiem w PLL LOT? Jasna deklaracja związkowców!

Redakcja
29.04.2018 18:31
PLL LOT
fot. Wikimedia.Commons

Strajk generalny w Polskich Liniach Lotniczych LOT jednak się odbędzie - tak po dzisiejszym spotkaniu z prawnikami zdecydowały działające w spółce związki zawodowe. Strajk rozpocznie się we wtorek 1 maja, mimo zakazu wydanego przez sąd okręgowy w Warszawie.

Dlaczego pracownicy LOT-u nie zastosują się do decyzji sądu? Ponieważ w orzeczeniu znaleźli luki - zakaz strajku został wydany wobec związków zawodowych, które mają w nazwie PPL LOT SA - sęk w tym, że nie ma takich związków. Te, które istnieją, mają w nazwie PLL LOT SA.

Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego mówi, że sędzia albo jest niekompetentny, albo został wprowadzony w błąd. Sugeruje wręcz, że zarząd LOT-u, by nie dopuścić do strajku, manipuluje przy decyzjach sądu, a orzeczenie było pisane "na kolanie" i w wielkim pośpiechu.

Zobacz także

Kolejna luka to określenie "ogólnopolska akcja strajkowa" związkowcy zamierzają przeprowadzić ją nie w całej Polsce, a jedynie w spółce z siedzibą w Warszawie. Strajk generalny ma się zacząć we wtorek o 6.00 rano.

Przypomnijmy, że prezes PLL LOT Rafał Milczarski utrzymuje, iż do strajku nie dopuści, a wszyscy pracownicy, którzy będą we wtorek protestować i przyczynią się do lotniczego paraliżu, poniosą konsekwencje.

Zobacz także

RadioZET.pl/MSo/MP