Zamknij

Strajk w PLL LOT. Co mówi rząd?

Redakcja
23.10.2018 11:41

– Premier Mateusz Morawiecki interesuje się sytuacją w PLL LOT – zapewniła we wtorek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Jednocześnie dodała, że najpierw tą kwestią zajmą się: odpowiedzialny za to prezes spółki oraz ministrowie.

Strajk w PLL LOT. Co mówi rząd?
fot. B. KRUPA/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kopcińska, pytana przez dziennikarzy w Sejmie, kiedy premier Mateusz Morawiecki spotka się z prezesem PLL LOT, odpowiedziała, że za odpowiednie obszary odpowiedzialni są prezesi spółek i ministrowie.

– Premier rządu polskiego czuje na sobie zawsze odpowiedzialność za cały obszar, ale proszę dać szansę tym, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za dany obszar, aby ze swoich obowiązków się wywiązali. Jeżeli zapadną jakiekolwiek decyzje co do zaangażowania bezpośredniego pana premiera, przekażę państwu te informacje – powiedziała rzeczniczka rządu.

Zobacz także

Jak zapewniła, premier interesuje się sytuacją w PLL LOT.

– Interesuje się, bo to wynik zainteresowania premiera w wielu obszarach, w tym także. Co nie znaczy, że w każdym natychmiast i od razu musi angażować się osobiście – powiedziała Kopcińska.

Strajk w PLL LOT zorganizował Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy. Od czwartku protestujący pracownicy nie podejmują czynności służbowych. Domagają się przede wszystkim przywrócenia do pracy przewodniczącej ZZPPiL Moniki Żelazik, która została dyscyplinarnie zwolniona z pracy w maju.

Zobacz także

W poniedziałek dyscyplinarne zwolnienia otrzymało mailowo kolejne 67 osób, które biorą udział w strajku.

Według prezesa spółki Rafała Milczarskiego protest związkowców jest nielegalny.

PLL LOT w związku ze strajkiem odwołało już rejsy m.in. do Seulu i Tokio, a także Norymbergi i Toronto.

RadioZET.pl/PAP/JŚ