Zamknij

Strajk w PLL LOT. Odwołano osiem rejsów

Redakcja
31.10.2018 09:28
Strajk w PLL LOT. Odwołano osiem rejsów
fot. Piotr Matusewicz/East News

PLL LOT odwołuje w środę osiem rejsów na 330 zaplanowanych tego dnia, powodem jest brak załóg wynikający ze strajku. Chodzi o sześć przylotów do Warszawy i dwa wyloty.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował Konrad Majszyk z LOT, plany optymalizacji siatki w związku ze strajkiem spółka przygotowała kilka dni temu. - Są one sukcesywnie wdrażane. Dzięki temu pasażerowie mogą zostać wcześniej poinformowani o zmianach rezerwacji - przekazał.

Odwołane rejsy do Warszawy to: LO322 z lotniska Mediolan-Malpens, LO518 Koszyce, LO530 Praga, LO 680 Moskwa-Domodiedowo, LO750 Kijów-Żuliany oraz LO286 Londyn-Heathrow.

Z Warszawy nie wylecą samoloty do Koszyc (rejs LO517) oraz do Kijowa-Żulian (rejs LO749).

Zobacz także

Majszyk zaznaczył, że od 18 października, czyli od dnia rozpoczęcia strajku, LOT odwołał z powodu problemów z załogą, która nie podejmowała czynności służbowych, 215 na 4619 rejsów. Spółka przypomina, że pasażerowie mogą na bieżąco sprawdzać status swoich rejsów na stronie  www.lot.com w zakładce  www.lot.com/pl/pl/status-lotu.

Można też sprawdzać tablice przylotów i odlotów, które w przypadku lotniska w Warszawie są widoczne np. na stronie internetowej  www.lotnisko-chopina.pl.

Związkowcy poinformowali we wtorek wieczorem, że przedłużają zawieszenie strajku do środy do godz. 22.30. Oznacza to, załogi - podobnie, jak we wtorek - mają stawiać się do pracy, ale tylko na rejsy po Europie, tak aby mogły na noc wrócić do Warszawy. Strajkujący nie pikietują na terenie spółki, w okolicach biurowca LOT.

RadioZET.pl/PAP/DG 

C