Zamknij

Przewoził nielegalnych imigrantów. Uciekał przed strażą graniczną i wpadł do rowu

Redakcja
07.09.2018 10:49
Przewoził nielegalnych imigrantów. Uciekał przed strażą graniczną i wpadł do rowu
fot. Piotr Jędzura/ East News Polska

Dziesięcioro nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymała podlaska Straż Graniczna w czasie kontroli osobowego samochodu, którym według przepisów może podróżować pięć osób. Kierowca próbował uciekać przed kontrolą, auto wpadło do rowu, ale nikomu nic się nie stało.

Jak poinformowała w piątek major Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, w miejscowości Krzywe funkcjonariusze z placówki w Sejnach chcieli skontrolować na drodze kierowcę osobowej skody. Ten nie zatrzymał się jednak i zaczął uciekać.

Po kilku kilometrach pościgu, za jednym z zakrętów, pogranicznicy znaleźli samochód w przydrożnym rowie. W aucie wciąż siedziało trzech Azjatów, a w pobliżu zatrzymano kolejnych siedem osób – jak się okazało, wszyscy byli Wietnamczykami. Po wypadku zostali zbadani przez lekarza, ale żadna z tych osób nie wymagała hospitalizacji.

Zobacz także

To dziewięciu mężczyzn i kobieta w wieku 18-40 lat. Podstawą ich zatrzymania było nielegalne przekroczenie granicy litewsko-polskiej, bo Azjaci nie mieli dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w naszym kraju.

Prawie sto osób od początku roku

Zgodnie z przepisami o readmisji po przeprowadzeniu stosownych procedur cała grupa Wietnamczyków została przekazana stronie litewskiej. „Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy” – dodała mjr Zdanowicz. Samochód, którym Wietnamczyków przemycano do naszego kraju, miał podrabiane polskie tablice rejestracyjne.

Zobacz także

To kolejna w ostatnim czasie grupa nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymana w Podlaskiem. Przed tygodniem SG i KAS informowały we wspólnym komunikacie o 16-osobowej grupie odkrytej w czasie kontroli łotewskiego busa w Augustowie.

Od początku roku Straż Graniczna w Podlaskiem zatrzymała kilkanaście grup nielegalnych imigrantów, w sumie blisko sto osób.

RadioZET/PAP/JZ