W Szwecji miał dopuścić się wielu przestępstw, poszukiwano go ENA. Wpadł na lotnisku w Polsce

Redakcja
05.10.2018 15:37
SG
fot. PAP

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania – poinformowała mjr SG Joanna Konieczniak.

Jak tłumaczyła Konieczniak, do zatrzymania mężczyzny doszło w czwartek po południu w Poznaniu. – Funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG w Poznaniu-Ławicy zatrzymali mieszkańca województwa wielkopolskiego. Z dokonanych ustaleń wynikało, że mężczyzna to groźny przestępca w dodatku poszukiwany przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania – podkreśliła.

Zobacz także

Jak dodała, okazało się, że mężczyzna poszukiwany był od początku 2016 r. z uwagi na „dokonane przez niego przestępstwa na terytorium Szwecji m.in. przestępstwa rozboju, kierowania gróźb karalnych, przestępstwa narkotykowe, paserstwo oraz przemoc z użyciem broni”. – W związku z popełnieniem przestępstw został zatrzymany i oczekuje na przekazanie do Szwecji, gdzie najbliższe miesiące spędzi za kratami – zaznaczyła Konieczniak.

Od początku tego roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już łącznie 437 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

RadioZET.pl/PAP/MP