Zerwane dachy, połamane drzewa, zalane piwnice. Setki interwencji strażaków

30.07.2019 10:08
Burze
fot. Polscy Łowcy Burz

Pełne ręce roboty mieli minionej doby polscy strażacy. Państwowa Straż Pożarna informuje, że podjęto ponad 900 interwencji w związku z niwelowaniem szkód po burzach. Najwięcej z nich miało miejsce na Mazowszu. Nie obyło się bez uszkodzonych budynków, połamanych drzew na drogach i torach kolejowych.

Strażacy wyjeżdżali głównie do drzew połamanych na skutek burz. Usuwano te tarasujące ulice czy tory kolejowe.

Zeszłej doby było 901 interwencji strażaków związanych z usuwaniem skutków burz, najwięcej na Mazowszu.

Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego PSP

Kilkaset interwencji dotyczyło wypompowania nagromadzonej wody.

Zobacz także

Jak wyliczał Frątczak, najwięcej interwencji podjęto na Mazowszu (303), z czego w samej Warszawie aż 151. Większość dotyczyła wypompowania wody z zalanych piwnic w przyrzecznych dzielnicach stolicy: Żoliborzu, Bielanach, ale też Targówku, czy Pradze Południe. Po kilkadziesiąt interwencji odnotowano na Lubelszczyźnie, Wielkopolsce, Małopolsce i woj. łódzkim.

W usuwaniu skutków burz i nawałnic brało udział niemal 5 tys. strażaków. Jak informuje PAP, jeden z nich, został ranny po tym, jak spadł na niego konar drzewa. Do zdarzenia doszło w Olecku (woj. opolskie).

W Ostrowie Wlkp. zrywało dachy

Strażacy poinformowali o kilkunastu zerwanych dachach w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego.

W 16 przypadkach interweniowaliśmy przy powalonych drzewach. 8 interwencji dotyczyło zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych i gospodarczych. 13 zgłoszeń dotyczyło zerwanych dachów: najwięcej szkód poniesiono na terenie gminy Sieroszewice

Szymon Kloński, z PPSP w Ostrowie Wlkp., dla PAP

RadioZET.pl/PAP