Zamknij

„Kibice” z Pakistanu, Erytrei i Nigerii zatrzymani na granicy

Redakcja
02.07.2018 20:17
Straż graniczna zatrzymała kibiców na granicy polsko-rosyjskiej
fot. Straż Graniczna

Najpierw chcieli dostać się do Polski, a potem pojechać do Niemiec. Te plany „kibiców” z Erytrei, Pakistanu i Nigerii pokrzyżowali polscy pogranicznicy. Grupa sześciu cudzoziemców została przekazana rosyjskim służbom.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej, pierwsze trzy osoby zatrzymano w sobotę, 30 czerwca, na drogowym polsko-rosyjskim przejściu w Grzechotkach. Podczas odprawy okazało się, że „kibice” z Erytrei nie mają dokumentów uprawniających do wjazdu na Polski.

Zobacz także

37-letnia kobieta oraz 40- i 16-letni mężczyźni myśleli, że przekroczą granicę, posługując się paszportem FAN-ID, czyli dokumentem wydawanym przez rosyjskie władze z okazji piłkarskich Mistrzostw Świata. Poruszając się peugeotem, chcieli najpierw zwiedzić Polskę, a następnie pojechać do Niemiec.

„Kibiców” przekazano rosyjskim służbom

Tego dnia na innym przejściu w Gronowie zatrzymano 32-letniego Pakistańczyka. Cudzoziemiec z paszportem kibica tłumaczył, że postanowił odwiedzić znajomego w Warszawie.

Zobacz także

Natomiast dwóm kolejnym „kibicom” – tym razem z Nigerii – pogranicznicy przerwali podróż w niedzielę, 1 lipca. Pasażerowie autobusu rejsowego przedstawili do kontroli granicznej sfałszowane polskie wizy. Odpowiedzą oni za usiłowanie przekroczenia granicy przy ich użyciu.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzję o odmowie wjazdu do Polski i zostali przekazani stronie rosyjskiej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD