Zamknij

9 rannych, prawie 3700 interwencji strażaków – bilans poniedziałkowych nawałnic nad Polską

Redakcja
25.09.2018 10:24
Straż
fot. Łukasz Solski/East News

W związku z nawałnicami, które przeszły nad Polską w poniedziałek, rannych zostało dziewięć osób. Strażacy interweniowali 3666 razy – poinformował we wtorek st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego PSP.

Frątczak powiedział, że strażacy 3404 razy byli wzywani do usuwania powalonych drzew i zerwanych konarów. – Pozostałe zdarzenia dotyczyły uszkodzonych dachów i pompowania wody – przekazał. Jak zaznaczył, najwięcej interwencji było w woj. śląskim (823), małopolskim (623) i lubelskim (620). Odnotował także, że 211 interwencji dotyczyło uszkodzonych budynków, w tym 199 mieszkalnych. W związku z nawałnicami dziewięć osób zostało rannych.

Zobacz także

W miejscowości Podlesie (woj. świętokrzyskie) samochód najechał na powalone na drogę drzewo – ranna została jedna osoba. Podobne zdarzenie miało miejsce w Ciechankach (woj. lubelskie). Na drzewo leżące na jezdni najechały dwa auta. Ranne zostały dwie osoby. W Krukowie (woj. lubelskie) również doszło do podobnego wypadku. Tutaj ranna została jedna osoba. Natomiast w Chełmie (woj. lubelskie) drzewo spadło na samochód. W tym wypadku także ranna została jedna osoba.

Pogoda na jesień 2018 - październik, listopad: jaka będzie jesień w tym roku?

Podczas interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnic ranni zostali czterej strażacy. W Nowym Folwarku (woj. lubelskie) i Tarnowskich Górach (woj. śląskie) poszkodowani są strażacy PSP, natomiast w Podkowie Leśnej (woj. mazowieckie) i we Włyniu (woj. łódzkie) ranni zostali ratownicy OSP.

Jak zaznaczył Paweł Frątczak, w poniedziałkowych interwencjach związanych z wichurami brało udział 18975 strażaków.

RadioZET.pl/PAP/MP