Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bilans zniszczeń po wichurach. Kilkanaście osób rannych

11.03.2019 18:10
xxx wiadomosci

Od piątku silny wiatr był przyczyną prawie 11 tys. interwencji straży pożarnej. 15 osób, w tym czterech strażaków, odniosło obrażenia - powiedział w poniedziałek komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

Bilans zniszczeń po wichurach. Kilkanaście osób rannych fot. PAP/Grzegorz Momot

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski powiedział, że najwięcej działań związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru strażacy prowadzą w poniedziałek w województwach: małopolskim, śląskim, opolskim i podkarpackim. W mniejszej skali działania są również prowadzone w województwach mazowieckim i wielkopolskim. Dodał, że pojedyncze interwencje związane z wichurami są prowadzone także w innych częściach kraju.

Drzewo spadło na pojazd straży pożarnej

Suski poinformował, że do około godziny 15.00 w wyniku silnego wiatru rannych zostało 15 osób, w tym czterech strażaków. Dodał, że w miejscowości Olszowa w województwie opolskim na pojazd ochotniczej straży pożarnej spadło drzewo. Dwóch strażaków z sześcioosobowej załogi zostało rannych i zabranych do szpitala. Zniszczony został samochód. Szef PSP podkreślił, że życiu strażaków nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kolejny strażak został ranny w miejscowości Dąbrowica w woj. małopolskim na skutek uderzenia przez element konstrukcji budynku podczas zabezpieczania dachu. W innego strażaka uderzył konar drzewa.

- Pozostałe osoby odniosły obrażenia w wyniku najechania samochodem na zwalone konary drzew. W jednym przypadku drzewo zwaliło się na samochód osobowy, poszkodowana została także osoba przebywająca we własnym domu, kiedy zerwał się dach - poinformował komendant.

RadioZET/PAP/JZ

Oceń