Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Bilans zniszczeń po wichurach. Kilkanaście osób rannych

Joanna Zaremba
11.03.2019 18:10
Bilans zniszczeń po wichurach. Kilkanaście osób rannych
fot. PAP/Grzegorz Momot

Od piątku silny wiatr był przyczyną prawie 11 tys. interwencji straży pożarnej. 15 osób, w tym czterech strażaków, odniosło obrażenia - powiedział w poniedziałek komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski powiedział, że najwięcej działań związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru strażacy prowadzą w poniedziałek w województwach: małopolskim, śląskim, opolskim i podkarpackim. W mniejszej skali działania są również prowadzone w województwach mazowieckim i wielkopolskim. Dodał, że pojedyncze interwencje związane z wichurami są prowadzone także w innych częściach kraju.

Drzewo spadło na pojazd straży pożarnej

Suski poinformował, że do około godziny 15.00 w wyniku silnego wiatru rannych zostało 15 osób, w tym czterech strażaków. Dodał, że w miejscowości Olszowa w województwie opolskim na pojazd ochotniczej straży pożarnej spadło drzewo. Dwóch strażaków z sześcioosobowej załogi zostało rannych i zabranych do szpitala. Zniszczony został samochód. Szef PSP podkreślił, że życiu strażaków nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz także

Kolejny strażak został ranny w miejscowości Dąbrowica w woj. małopolskim na skutek uderzenia przez element konstrukcji budynku podczas zabezpieczania dachu. W innego strażaka uderzył konar drzewa.

Zobacz także

- Pozostałe osoby odniosły obrażenia w wyniku najechania samochodem na zwalone konary drzew. W jednym przypadku drzewo zwaliło się na samochód osobowy, poszkodowana została także osoba przebywająca we własnym domu, kiedy zerwał się dach - poinformował komendant.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce