Zamknij

Strażak OSP w Suszu zamordowany w domu. Zwłoki odnalazł jego brat

19.09.2021 16:22
Zamordowany strażak
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Suszu

55-letni strażak OSP w Suszu został zamordowany w swoim domu. Zwłoki mężczyzny z ranami głowy znalazł jego brat. Policja zatrzymała dwie osoby. 

Zwłoki 55-letniego strażaka OSP w Suszu w województwie warmińsko-mazurskim odnaleziono w sobotę (18 września) wieczorem. Policję zaalarmował brat nieżyjącego mężczyzny. - Zgłaszający zastał brata siedzącego w fotelu z urazem głowy - poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie.

Strażak OSP w Suszu zamordowany w domu. Zwłoki odnalazł jego brat

Okoliczności śmierci 55-latka ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora. Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze Polsat News, mężczyzna miał otrzymać cios w głowę siekierą lub tasakiem. Śledczy zatrzymali w niedzielę dwie osoby, które mogą mieć związek z zabójstwem. 

Informację o śmierci strażaka przekazała w mediach społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna w Suszu, gdzie 55-latek był w przeszłości druhem. ''Z ogromnym smutkiem chcielibyśmy poinformować, że w dniu dzisiejszym, śmiercią tragiczną zginął były, wieloletni druh naszej jednostki Marek Nowicki'' - napisano. 

Strażak w 2006 roku został odznaczony brązowym Medalem ''Za Zasługi Dla Pożarnictwa'' za uratowanie topiącego się mężczyzny na jeziorze Suskim. ''Zapamiętamy go jako świetnego kierowcę i kolegę z niepowtarzalnym poczuciem humoru'' - czytamy w poruszającym wpisie. 

RadioZET.pl/Polsat News