Zamknij

W szambie znaleziono ludzkie zwłoki. Makabryczne odkrycie na posesji

14.02.2020 17:50
W szambie znaleziono ludzkie zwłoki. Makabryczne odkrycie na posesji
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Koszmarnego odkrycia dokonał operator beczkowozu, który wykonywał prace w obrębie szamba w jednej z lubuskich miejscowości. Kiedy wypompował część nieczystości, jego oczom ukazał się kształt przypominający ludzkie ciało. Mężczyzna natychmiast wezwał policję.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ludzkie szczątki odnaleziono w szambie na jednej z posesji we wsi Strużka w powiecie krośnieńskim. Sprawa jest wyjaśniana pod nadzorem prokuratury. Prawdopodobnie są to szczątki dorosłej osoby

Sylwia Betka, KMP w Krośnie Odrzańskim

Jak dodała funkcjonariusza, "prowadzone postępowanie ma na celu ustalenie tożsamości, przyczyny śmierci tej osoby oraz okoliczności w jakich jej zwłoki znalazły się w szambie".

Zobacz także

Operator beczkowozu znalazł zwłoki podczas...wypompowywania szamba

O dramatycznym znalezisku poinformował w piątek portal NewsLubuski.pl. Około godziny 10.30 operator beczkowozu w trakcie wypompowywania szamba natknął się na części ubrań – tkaniny zapchały wąż maszyny. Chwilę później jego oczom ukazały się kształt przypominający ludzie zwłoki w otworze szamba. Mężczyzna zaalarmował policję, na miejscu pojawiła się również straż pożarna.

W akcji uczestniczyła również zewnętrzna firma prywatna, przy pomocy której udało się koparką unieść pokrywę szamba. Tragiczne odkrycie miało miejsce w miejscowości Strużka pod Krosnem Odrzańskim.

Zobacz także

Ciało wyciągnięto na powierzchnię. Na miejscu czynności prowadzili policyjni śledczy pod okiem prokuratura.

Zobacz także

Ludzkie szczątki decyzją prokuratora zostały zabezpieczone do sekcji

Sylwia Betka, KMP w Krośnie Odrzańskim

NewsLubuski.pl nieoficjalnie ustalił, że mogą to być zwłoki zaginionego kilka lat temu mieszkańca Strużki.

 

RadioZET.pl/NewsLubuski/PAP