Zamknij

Dźgali nożem, uwięzili ofiary i podpalili dom. Wpadli w Holandii

10.12.2020 23:46
Stryszów, Podpalacze i nożownicy złapani w Holandii
fot. Piotr Dziurman, Reporter

Podpalacze domu w Stryszowie pod Wadowicami (woj. małopolskie), w którym od płomieni zginęły dwie osoby, zostali zatrzymani przez policję w Niderlandach – podaje lokalny serwis Wadowiceonline.pl. Lokalne media podawały, że przed podpaleniem doszło do zaatakowania domowników nożem.

Pożar domu w Stryszowie z 5 grudnia doszczętnie zniszczył obiekt. Okazało się, że nie był skutkiem wypadku, a celowego podpalenia. W trakcie akcji gaśniczej, w pomieszczeniach odnaleziono ciała dwóch osób, mężczyzny i kobiety. Kolejna osoba doznała obrażeń ciała. Portal Wadowiceonline.pl wskazywał, że – według wstępnych informacji – mieszkańcy domu zostali w nim uwięzieni. Doszło też do ataków nożem ze strony agresorów.

Jak podała w czwartek małopolska policja, podpalacze domu uciekli za granicę. To 32-letni Mateusz R. i 30-letni Piotr G. Kryminalni z Niderlandów, powiadomieni listem gończym, zatrzymali ich w Groningen.

Stryszów: Podpalili dom i uciekli do Niderlandów. Zginęły dwie osoby

Pożar gasili strażacy z 11 zastępów, jednostki z Wadowic oraz okolicznych OSP. Zginęły dwie osoby 53-letni mężczyzna oraz 58-letnia kobieta, jego siostra. Z uwagi na toczące się śledztwo, nieznane są motywy działania podpalaczy.

Zobacz także

- Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wobec Piotra G. i Mateusza R. wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów zabójstwa i usiłowania zabójstwa oraz rozboju z niebezpiecznym narzędziem, a wobec Patryka R. wydano zarzut poplecznictwa  – podała małopolska policja.

Głównemu oskarżonemu grozi dożywocie, a jego poplecznikowi - do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/Wadowiceonline.pl/krakow.po.gov.pl/