Zamknij

Pożar domu, nie żyją 2 osoby. Nieoficjalnie: domownicy zaatakowani nożem

05.12.2020 19:30
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Lukasz Solski/East News

Pożar domu rodzinnego w miejscowości Stryszów (województwo małopolskie). Nie żyją dwie osoby, mężczyzna i kobieta - podaje policja. Jak donoszą lokalne media, syn zmarłej trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji domownicy zostali zaatakowani nożem i uwięzieni w budynku, a podpalenie było celowe. Trwa obława policji na sprawcę - czytamy na lokalnych portalach.

Pożar wybuchł w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Stryszów (pow. wadowicki). Policja nie wklucza podpalenia. Dwie osoby zginęły, a trzecia została poszkodowana i trafiła do szpitala. Zgłoszenie o ogniu, który pojawił się w jednokondygnacyjnym budynku mieszkalnym, straż otrzymała wczesnym popołudniem. - Zostały z niego wyniesione dwie osoby - kobieta i mężczyzna. Niestety nie udało się ich uratować. Dodatkowo w tym pożarze poszkodowany został jeszcze jeden mężczyzna, który został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego - poinformował Polskiej Agencji Prasowej rzecznik małopolskiej straży Sebastian Woźniak.

Jak podkreślił, w akcji uczestniczyło 11 zastępów straży. Pożar został ugaszony. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi policja i prokuratura. - Nie wykluczamy różnych hipotez, łącznie z podpaleniem - przekazał Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji.

Zobacz także

Pożar domu. Nie żyją dwie osoby, domownicy zostali zaatakowani nożem i uwięzieni

Jak donosi lokalny portal wadowice24.pl, nieoficjalnie miało dojść właśnie do celowego podpalenia budynku. Policja otoczyła dom, uniemożliwiając dostęp osobom postronnym. Trwa obława wymierzona w sprawcę podpalenia. Do szpitala trafił syn zmarłej w wyniku pożaru kobiety. Młody mężczyzna miał mieć – oprócz poparzeń – także rany kłute. Zostanie przesłuchany przez policję. Miał powiedzieć ratownikom medycznym, że dom został podpalony a napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

Zobacz także

Z kolei według ustaleń portalu wadowiceonline.pl – również nieoficjalnych – w domu miała odbywać się impreza alkoholowa. W trakcie libacji najprawdopodobniej doszło do kłótni, podczas której domownicy zostali zaatakowani przez napastnika nożem. Portal wskazuje, że – według wstępnych informacji – mieszkańcy domu zostali w nim uwięzieni. Wówczas doszło do podpalenia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Wadowiceonline.pl/Wadowice24.pl/Polsatnews.pl