Uciekający kierowca potrącił policjanta i ciągnął go za autem. Padły strzały

Redakcja
07.03.2018 12:02
Policja
fot. Policja

Policjanci z Katowic zatrzymali 23-latka, który nie zatrzymał się do kontroli, a próbując uciec, potrącił policjanta — ciągnął go za sobą kilka metrów i przejechał mu po stopie. Podczas interwencji policjanci oddali strzały do ściganego samochodu.

Jak powiedziała rzeczniczka katowickiej komendy, Aneta Orman, do zdarzenia doszło minionej nocy — policyjni wywiadowcy, jadąc w kierunku ul. Daszyńskiego, zauważyli, że przy jednym z budynków stoi samochód z włączonymi światłami. Postanowili skontrolować kierowcę. Gdy wysiedli z radiowozu i okazali legitymacje, kierowca gwałtownie ruszył i zaczął uciekać.

Pościg za uciekinierem

Wtedy policjanci ruszyli w pościg. W pewnym momencie kierujący hondą civic zatrzymał auto. Policjanci ponownie podeszli do mężczyzny, chcąc go wylegitymować. „Mężczyzna był nerwowy, nie chciał jednak wyłączyć silnika i poddać się poleceniom. Gdy policjant otworzył drzwi i chciał go obezwładnić, wtedy ponownie ruszył. Ciągnął za sobą policjanta kilka metrów, po czym przejechał po jego stopie” — relacjonowała komisarz Orman.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Kierowca nie reagował na żadne sygnały ani okrzyki. Padły strzały z broni służbowej, które trafiły w samochód. Kierowca jednak dalej uciekał ulicą Korfantego w kierunku centrum. Uciekał do momentu, gdy policjanci zajechali mu drogę. Wtedy został zatrzymany.

Nie wiadomo, dlaczego uciekał

Kierowcą okazał się 23-letni mieszkaniec Bytomia. Na razie nie wiadomo, dlaczego uciekał. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjant, który został potrącony, trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy. Zatrzymany stanie wkrótce przed prokuratorem.

Sprawę wyjaśniają policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ w Katowicach.

RadioZET.pl/pap/maal