Zamknij

Strzały w Krakowie. Funkcjonariusze ranili 25-latka

Redakcja
22.01.2019 19:07
Strzelanina kraków
fot. East News

Krakowscy policjanci postrzelili mężczyznę, który próbował wyrwać jednemu z nich broń. Mężczyzna trafił do szpitala. Na miejscu trwają teraz czynności procesowe.

Strzały padły we wtorek przed godziną 16 na osiedlu Dywizjonu 303 w Nowej Hucie w Krakowie. Patrol drogówki zatrzymał do kontroli BMW 520, którym kierował 25-letni mężczyzna. Na miejscu pasażera siedziała młoda kobieta. Jak się później okazało - jego żona – dowiedział się reporter Radia ZET.

Zobacz także

Funkcjonariusze przystąpili do rutynowej kontroli. Gdy poinformowali kierowcę, że zostanie poddany badaniom na obecność narkotyków, ten zaczął zachowywać się agresywnie. Najpierw uderzył policjanta w głowę, a potem pieszo rzucił się do ucieczki.

Rozpoczął się pościg. Jak relacjonował rzecznik małopolskiej policji, Sebastian Gleń, jeden z funkcjonariuszy oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, drugi dogonił mężczyznę. Ten jednak wciąż był agresywny. W trakcie szamotaniny napastnik próbował wyciągnąć z kabury policjanta służbowy pistolet. Wówczas funkcjonariusz postrzelił go w tułów. Przytomnego kierowcę przetransportowano karetką do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Jak ustalił reporter Radia ZET, mężczyzna jest znany policji. To mieszkaniec powiatu olkuskiego, który podczas kontroli podał dane swojego młodszego brata. 25-latek był już notowany za różne przestępstwa.

Zobacz także

RadioZET/Onet/PT/MK