Zamknij

Śmierć antyterrorysty. Policja prosi o pomoc internautów

Redakcja
04.12.2017 07:15
Śmierć antyterrorysty. Policja prosi o pomoc internautów
fot. policja.pl

Polska policja zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla rodziny tragicznie zmarłego antyterrorysty z Wrocławia. "Pamiętajmy i pomagajmy nie tylko dzisiaj!" - apelują funkcjonariusze.

W sobotę wieczorem podczas akcji antyterrorystów, którzy chcieli zatrzymać sprawców włamania do bankomatu, sprawca otworzył do nich ogień z broni maszynowej. Jeden policjant zginął, a trzech zostało rannych. Ich obrażenia nie są groźne dla życia. W strzelaninie zginął też napastnik, dwóch innych zatrzymano.

Zobacz także

Polska policja rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na rzecz rodziny tragicznie zmarłego kolegi. Przelewy można realizować na podany poniżej numer konta z dopiskiem "Pomoc rodzinie Mariusza".

Zabity funkcjonariusz miał 40 lat, służył w policji od 14 lat, a od ośmiu pełnił służbę w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji we Wrocławiu. Osierocił dwoje dzieci w wieku 8 i 12 lat. Rodzina tragicznie zmarłego policjanta została objęta pomocą psychologiczną. Stan trzech rannych w strzelaninie policjantów nie zagraża ich życiu.

W niedzielę premier Beata Szydło podjęła decyzję o przyznaniu specjalnych rent dla żony i dzieci policjanta, który zginął w akcji. "Rodzinę zamordowanego Policjanta otoczymy opieką. Podjęłam decyzję o przyznaniu rent specjalnych dla Jego żony i dzieci. Łączę się z Nimi w bólu" - napisała premier na Twitterze.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/DG