Ranni w strzelaninie pod Łodzią. Zatrzymano napastników z Gruzji i Ukrainy

Redakcja
23.02.2018 09:32
Policja
fot. Piotr Hukalo/East News

Podczas nocnej interwencji w Zgierzu (łódzkie) policjanci użyli służbowej broni po tym, jak zostali zaatakowani przez grupę obcokrajowców. Ranne zostały cztery osoby, w tym policjant. Zatrzymano 13 napastników z Gruzji i Ukrainy.

O zdarzeniu poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Zaatakowali policjantów

— Kilku prokuratorów pracuje na miejscu zdarzenia, do którego doszło minionej nocy ok. godz. 2 na terenie Zgierza. Po ataku na dwóch policjantów zatrzymana została grupa 13 cudzoziemców -— powiedział.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wykonujący czynności służbowe policjanci podjęli próbę wylegitymowania grupy mężczyzn. Ci odmówili i zareagowali agresją. Niebawem w pobliżu pojawili się kolejni mężczyźni i włączyli się w przebieg zdarzenia.

Strzelali w nogi

Zaatakowani funkcjonariusze użyli broni służbowej. Trzech mężczyzn ma rany postrzałowe nóg. Życiu żadnego z nich nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymano 13 napastników, obywateli Gruzji i Ukrainy. Jeden z policjantów doznał obrażeń głowy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kopania zaznaczył, że prokuratura intensywnie pracuje nad odtworzeniem przebiegu zdarzenia. Poszukiwani są świadkowie.

— Bliższe informacje przekazane zostaną po pogłębieniu ustaleń — powiedział.

RadioZET.pl/pap/maal