Zamknij

Zwłoki starszego małżeństwa w mieszkaniu. Kobieta mogła umrzeć z głodu

27.05.2020 19:21
Strzelce Krajeńskie
fot. Damian Klamka/East News

Zwłoki starszego małżeństwa w wieku 82 i 84 lat znaleziono w jednym z bloków w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie). Śledczy nie wykluczają, że kobieta mogła umrzeć z głodu. Sąsiedzi byli przekonani, że w mieszkaniu trwa remont, wcześniej alarmowali jednak opiekę społeczną. 

O tej tragicznej sprawie informuje Polsat News. Ciało małżonków-seniorów znaleziono 19 maja w jednym z mieszkań w bloku w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie). Wstępne ustalenia śledczych mówią, że przyczyną śmierci 84-letniego mężczyzny była niewydolność krążeniowo-oddechowa. Podobnie miało być w przypadku jego żony, aczkolwiek tutaj śledczy z tamtejszej Prokuratury Rejonowej nie wykluczają innej hipotezy.

Przeprowadziliśmy oględziny mieszkania. Z początkowych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu nie była działalność osób trzecich

- powiedział w rozmowie z Polsat News prok. Sebastian Tatul. Śledczy biorą pod uwagę teorię, że przyczyną śmierci staruszki mógł być głód. Jak podaje telewizja, prokuratura "wszczęła śledztwo w sprawie narażenia na utratę życia oraz nieudzielenia pomocy".

Lubuskie. Zwłoki starszego małżeństwa w mieszkaniu

Reporterzy Polsat News rozmawiali także z sąsiadami zmarłej pary. Ci przyznają, że mężczyznę ostatni raz widzieli 13 maja, gdy ten prosił o pomoc w zrobieniu zakupów. Wedle relacji świadków, miał wyglądać źle, mieć spuchnięte nogi i narzekać na samopoczucie. 

Przez kilka następnych dni sąsiedzi mieli słyszeć odgłosy dobiegające zza ściany, lecz sądzili, że trwa tam remont

- informuje Polsat News. Dopiero po odkryciu zwłok dwojga seniorów okazało się, że mogły to być próby wezwania pomocy. Lokatorzy twierdzą, że alarmowali o sprawie opiekę społeczną, ale ta nie zainterweniowała. 

Zobacz także

W rozmowie z dziennikarzami, przedstawiciele opieki społecznej mówią, że "nie wszystkie procedury zostały doprowadzone do końca" i że "w dniu, gdy dotarło do nich zgłoszenie [...] interweniowali w jeszcze innej sprawie i na tym skupili swoją uwagę". Teraz sytuacja jest na etapie wyjaśniana. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/polsatnews.pl