Zamknij

Pijany uciekał przed policją na motorowerze. Wiózł 4-letniego synka

Mikołaj Pietraszewski
05.06.2020 12:02
Pijany uciekał przed policją na motorowerze. Wiózł 4-letniego synka

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 30-latka, który uciekał na motorowerze przed policją, wioząc ze sobą 4-letniego syna. Jak poinformowało w piątek biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, mężczyzna był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w ostatni wtorek ok. godz. 20 na terenie powiatu strzeleckiego (woj. opolskie). Uwagę funkcjonariuszy policji zwrócił motorowerzysta, który jechał ulicą z 4-letnim dzieckiem. Zarówno kierowca, jak i pasażer, nie mieli kasków.

Kiedy kierujący motorowerem zauważył, że chce go zatrzymać policja, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę, zjeżdżając w polną drogę. Po trwającym kilka minut pościgu został ostatecznie zatrzymany.

Opolskie. Pijany ojciec uciekał przed policją motorowerem z 4-letnim synem

Jak się okazało, w chwili zatrzymania 30-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu, a policyjna baza danych wskazała, że decyzją sądu nie miał prawa do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zobacz także

Po wytrzeźwieniu mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie motoroweru pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/KWP Opole