Opolskie. Dwie młode osoby znalezione martwe. Śledczy badają sprawę

Redakcja
22.07.2018 15:28
Strzelce Opolskie. Śmierć dwóch młodych ludzi, jeden w szpitalu
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Na terenie powiatu Strzelce Opolskie w ciągu ostatnich kilkunastu godzin znaleziono dwóch martwych młodych mężczyzn. Jak podała miejscowa policja trzeci został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze podejrzewają, że do śmierci młodych ludzi przyczyniły się dopalacze.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pierwszą informację o nagłym zgonie 20-latka policja otrzymała w sobotę wieczorem. W niedzielę rano dyżurny komendy w Strzelcach Opolskich został powiadomiony o kolejnej nagłej śmierci - tym razem ofiarą był 18-latek.

Także w niedzielę, do szpitala został przewieziony kolejny 25-letni mężczyzna.

Zobacz także

Paulina Porada, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich poinformowała, że mężczyźni to mieszkańcy różnych miejscowości na terenie powiatu strzeleckiego.

Przyczyny śmierci dwóch mężczyzn ma ustalić sekcja zwłok. - Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo, które ma sprawdzić m.in. ewentualny wspólny mianownik, dla tych trzech wydarzeń - poinformowała. Według Porady jedną z badanych wersji jest zatrucie narkotykami lub innymi substancjami psychoaktywnymi.

Zobacz także

Policja apeluje do wszystkich o wstrzymanie się od spożywania nieznanych substancji psychoaktywnych - w tym także tzw. dopalaczy, które mogą stać się przyczyną tragedii.

Przypomina, że kilka tygodni temu na skutek spożywania narkotyków o krok od śmierci znalazła się trójka młodych osób w Brzegu. Zostali uratowani tylko dzięki natychmiastowej akcji ratunkowej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD