Były ksiądz skazany na więzienie. Za molestowanie seksualne ministranta

Redakcja
16.05.2019 15:06
Były ksiądz skazany na więzienie. Za molestowanie seksualne ministranta
fot. Africa Studio/shutterstock

Jest wyrok Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich w sprawie byłego wikariusza z parafii w Jemielnicy (woj. opolskie) – informuje w czwartek Radio Opole. Były duchowny molestował seksualnie jednego z ministrantów. Sprawa dotyczy wydarzeń z 2012 roku.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Według informacji przekazanych w czwartek przez Radio Opole Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich skazał byłego księdza Mariusza K. z Jemielnicy na dwa lata i sześć miesięcy pozbawienia wolności za molestowanie seksualne ministranta. Ponadto skazany ma zakaz zbliżania się do poszkodowanego na mniej niż 150 metrów i zakaz nawiązywania kontaktu z nim przez 10 lat. Były duchowny również dożywotnio nie może wykonywać prac związanych z opieką nad dziećmi.

Zobacz także

Sprawa toczyła się od roku

Strzelecki sąd wydał wyrok w czwartek, 16 maja. Sprawa toczyła się już od roku – podaje Radio Opole.

Zobacz także

W 2012 r. Mariusz K. był wikariuszem w parafii w Jemielnicy. Podczas wyjazdu dopuścił się molestowania seksualnego ministranta. O sprawie poinformowano kurię. Mariusz K. został przeniesiony do stanu świeckiego w 2017 roku.

Zobacz także

Wymiar sprawiedliwości w Strzelcach Opolskich orzekł także, że ofiara byłego księdza ma otrzymać zadośćuczynienie w wysokości 43 tysięcy złotych.

Jak informuje Radio Opole, były wikariusz nie pojawił się na dzisiejszym procesie. Wyrok sądu nie jest zaś prawomocny.

RadioZET/Radio Opole/opole.gosc.pl