Zamknij

Agresywny pies uciekł z kojca i pogryzł dziewczynkę. Ranna trafiła do szpitala

11.08.2021 14:59
karetka
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Pies dotkliwie pogryzł 14-latkę na terenie gminy Stupsk niedaleko Mławy. Dziecko z obrażeniami klatki piersiowej trafiło do szpitala w Ciechanowie. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Zwierzę, które zaatakowało dziewczynkę, nie miało aktualnych szczepień.

Na terenie gminy Stupsk niedaleko Mławy (woj. mazowieckie) pies dotkliwie pogryzł 14-latkę. Dziewczyna z ranami klatki piersiowej trafiła do szpitala w Ciechanowie. Osobie, pod której opieką był pies, grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do pogryzienia 14-letniej dziewczynki przez psa, który wraz z innym, uciekł z kojca, doszło dzień wcześniej, we wtorek wieczorem, w jednej z miejscowości w gminie Stupsk.

Stupsk. 14-latka pogryziona przez psa. "Pomagała sąsiadce"

- 14-latka pomagała sąsiadce przyprowadzić na podwórko dwa duże psy rasy mieszanej, które uciekły z kojca. Podczas zakładania jednemu z psów obroży, zwierzę wyrwało się i zaatakowało stojącą w pobliżu dziewczynkę. Pogryzione dziecko, z obrażeniami klatki piersiowej, zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie - przekazała Pawłowska.

Jak dodała rzeczniczka mławskiej policji, kobieta, która pod nieobecność właściciela opiekowała się psami, była trzeźwa. - Ustalono, że pies, który zaatakował dziewczynkę, nie miał aktualnych szczepień. O losie zwierzęcia zdecyduje Powiatowy Lekarz Weterynarii - zaznaczyła Pawłowska. Zapewniła, iż "policja szczegółowo wyjaśnia okoliczności zdarzenia".

- Osobie, pod której opieką pies się znajdował, grożą poważne konsekwencje, w tym kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - podkreśliła rzeczniczka mławskiej policji. Przypomniała jednocześnie, że to na właścicielach i opiekunach spoczywa obowiązek zachowania maksymalnych środków ostrożności, by zwierzę nikomu nie zagrażało.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP