Zamknij

Reporterzy TVP Info pokazują środkowy palec na demonstracji. Rzecznik tłumaczy

Redakcja
21.07.2017 13:39
Reporterzy TVP Info pokazują środkowy palec na demonstracji. Rzecznik tłumaczy
fot. Twitter/Adam Kądziela

Młodzi reporterzy TVP Info uczestniczyli w czwartkowej demonstracji przed Sejmem. Zostali sfilmowani przez członka młodzieżówki Nowoczesnej. Na nagraniu widać, jak pozują pokazując środkowe palce. 

Filip Styczyński i Lucjan Ołtarzewski przygotowywali do tej pory krótkie materiały do programu "Minęła 20". Adam Kądziela z młodzieżówki Nowoczesnej uwiecznił ich zachowanie na czwartkowym proteście pod Sejmem. Pokazywali środkowe palce i pozowali. Kiedy zobaczyli, że ktoś ich nagrywa, spłoszyli się. Potem Styczyński tłumaczył się, że pokazywał dwa palce.

Zachowanie spotkało się z krytyką środowiska dziennikarskiego, także osób związanych z prawicowymi mediami. Dystansowali się od niego także dziennikarze Telewizji Publicznej.

Saumel Pereira początkowo stwierdził, że Styczyński i Ołtarzewski nie chcieli prowokować czy obrazić demonstrujących, tylko pozowali do zdjęcia, ale usunął ten wpis. - Nie było to do policji czy demo, to było pozowanie jak napisałem, ale nie, nie popieram takiego zachowania. Skasowałem mojego tweeta, bo niesłusznie został odebrany jako obrona takiego zachowania - wyjaśnił później Pereira.

Klaudiusz Pobudzin, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, poinformował na swoim Twitterze, że zdecydował się na zawieszenie współpracy ze Styczyńskim i Ołtarzewskim. 

Dziennikarze WP poprosili o komentarz w tej sprawie Zespół Rzecznika TVP. - Kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęło decyzję o natychmiastowym zawieszeniu współpracy z panami Lucjanem Ołtarzewskim i Filipem Styczyńskim. Ich zachowanie uznajemy za nieakceptowalne. Informujemy również, że obydwaj panowie byli wczoraj w miejscu zdarzenia prywatnie, nie miało to związku z ich obowiązkami służbowymi - odpisali przedstawiciele TVP.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/KM