Zamknij

Kilkadziesiąt tys. studentów otrzyma pieniądze. „Są już przelewane na konta”

27.01.2020 13:23
Pieniądzę
fot. Shutterstock

Dobra wiadomość dla studentów oczekujących na zaległe wypłaty stypendiów. Pieniądze są już przelewane na konta - obiecuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Część studentów pieniądze dostała z uczelnianych rezerw. Pozostali już dwa tygodnie czekają na wypłaty.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Winnym zaległości w wypłatach uczelnianych stypendiów jest system bankowy - tłumaczy resort nauki i szkolnictwa wyższego. 27 stycznia pieniądze trafią na konta uczelni publicznych, we wtorek 28 stycznia niepublicznych. 

Studenci uniwersytetów Jagiellońskiego, Warszawskiego czy Wrocławskiego otrzymali stypendia w terminie z zeszłorocznych zapasów na uczelnianych kontach stypendialnych. Z kolei studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, AGH czy Uniwersystetu Ekonomicznego musieli sobie radzić bez stypendialnych pieniędzy. Jeden z posłów Konfederacji wniósł interpelację w tej sprawie, ale jeszcze nie została rozpatrzona.

Zobacz także

Stypendia dla studentów wynoszą od kilkuset do 2400 złotych dla najlepszych studentów, którzy korzystają też z pomocy socjalnej.

RadioZET.pl/AJ