Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Udusił 80-latkę i ukradł jej biżuterię. Tłumaczył, że nie chciał zabić

09.02.2018 16:50
xxx wiadomosci

Policja wytypowała i zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 80-letniej mieszkanki Sulęcina (Lubuskie). — Ofiarę znaleziono w jej mieszkaniu, z którego zginęły pieniądze i biżuteria – — poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp., Roman Witkowski.

Udusił 80-latkę i ukradł jej biżuterię. Tłumaczył, że nie chciał zabić fot. Kevin.B/Wikimedia Commons CC 3.0

— Podczas wstępnych wyjaśnień, zaraz po zatrzymaniu człowiek ten przyznał, że był w mieszkaniu 80-latki i zabrał z niego rzeczy. Dodał, że nie chciał pozbawić kobiety życia — powiedział w piątek Witkowski.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Zarzut zabójstwa

Dodał, że niebawem mężczyzna usłyszy zarzut zabójstwa. Będzie też zapewne wniosek o tymczasowe aresztowanie. Górny wymiar kary w tym przypadku to dożywocie. Sekcja zwłok ofiary wykazała, że zmarła na skutek uduszenia.
Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sulęcinie.

Przestępczość w Sulęcinie

Sulęcin to miasto powiatowe w województwie lubuskim. Według danych z 2010 roku miasto miało nieco ponad 10 tys. mieszkańców.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o sprawie wychowawcy domu dziecka, który molestował jedną z wychowanek.  Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte po doniesieniu złożonym przez dyrektora sulęcińskiego domu dziecka. Jak informował wtedy Roman Witkowski, 29-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy to doprowadzenie małoletniej do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym, czyli dotykania w miejsce intymne czy całowania. Drugi związany jest ze składaniem małoletnim za pośrednictwem portalu społecznościowego propozycji odbywania tychże czynności.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń