Zamknij

Pociąg uderzył w samochód na przejeździe. Kierująca była pijana

06.01.2020 11:59
Sulęcinek
fot. Google Maps/Sulęcinek

Pociąg uderzył w samochód osobowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Sulęcinek. Nikomu nic się nie stało, ale ruch kolejowy na trasie Poznań-Kluczbork był chwilowo wstrzymany. Kierująca autem była pijana.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zderzenia doszło około godziny 9.15. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Sulęcinku pociąg relacji Szczecin – Przemyśl uderzył w tył Fiata Panda. 

Nikomu nic się nie stało. Pociąg zatrzymał się na kolejnej stacji w miejscowości Solec. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. Uderzenie było na tyle lekkie, że pasażerowie nawet do końca nie zdawali sobie sprawy, że coś takiego się stało

Dyżurny straży pożarnej w Środzie Wielkopolskiej

Jak informuje policja, kierująca Fiatem po zderzeniu zbiegła z miejsca wypadku. Była, nietrzeźwa, miała 0,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci znaleźli ją w jej miejscu zamieszkania. 

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK poinformował PAP, że na trasie kolejowej Poznań – Kluczbork pomiędzy miejscowościami Chocicza i Sulęcinek w związku ze zderzeniem wprowadzono komunikację zastępczą. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP