Zamknij

45-latka zginęła w koszmarnym wypadku. Dwie nastolatki zostały ranne

04.08.2022 18:31

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 74 w Sulejowie (Łódzkie). W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką zginęła 45-letnia kobieta. Jadące z nią 15- i 18-latka zostały ranne. Młodsza dziewczyna została zabrana do szpitala przez śmigłowiec LPR.

wypadek Sulejów
fot. Facebook: Radio Łódź

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 74 w Sulejowie (Łódzkie). - Do wypadku doszło około godziny 16:00. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym śmierć na miejscu poniosła kobieta, kolejne dwie osoby zostały ranne. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec LPR, interweniowały też zespoły ratownictwa medycznego i cztery zastępy straży pożarnej - poinformował PAP rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak.

- 45-letnia kobieta kierująca osobówką po zderzeniu z TIR-em poniosła śmierć na miejscu. Ranne zostały dodatkowo 15- i 18-latka. Młodszą z nich śmigłowiec LPR zabrał do szpitala, z kolei 18-latce pomocy udzielili strażacy oraz załoga pogotowia ratunkowego. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało - powiedział w rozmowie z Radiem Łódź mł. bryg. Tomasz Wojtakowski - Dowódca, Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Po wypadku całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 74 na odcinku pomiędzy Sulejowem i Paradyżem. Jak podał Piotr Szczepanik z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Łodzi, policja wyznaczyła objazd drogą krajową nr 12, a od miejscowości Jasonek drogą powiatową.

RadioZET.pl/ Radio Łódź/ Agnieszka Grzelak-Michałowska (PAP)