Zamknij

Pożar w szkole podstawowej. Ewakuacja uczniów i pracowników placówki

PAP
12.02.2021 11:18

Pożar wybuchł w piątek rano, w jednej ze szkół podstawowych na terenie Wielkopolski. Zarządzono ewakuację uczniów oraz pracowników placówki. Na miejscu trwa akcja z udziałem 7 zastępów straży pożarnej.

Pożar/Zdjęcie ilustracyjne
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Pożar Szkoły Podstawowej nr 23 im. Eligiusza Kor-Walczaka w Sulisławicach pod Kaliszem wybuchł w piątek rano. Jak poinformowała straż pożarna, ogień zajął poddasze. Na miejscu w akcji gaśniczej udział bierze siedem zastępów straży pożarnej, jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Sulisławice. Pożar w szkole podstawowej. Ewakuacja uczniów i pracowników placówki

Kaliska straż pożarna - jak zapowiedział rzecznik prasowy mł. kpt. Szymon Zieliński - otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu o godz. 9.20. Poinformowano, że na poddaszu budynku szkoły pojawiło się zadymienie. 12 pracowników i 15 uczniów opuściło szkołę jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych i schroniło się w pobliskim budynku ochotniczej straży pożarnej.

Podczas akcji strażacy ustalili, że przyczyną zadymienia było kilka belek drewnianych, które zapaliły się od nieszczelnego przewodu kominowego – powiedział rzecznik.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP